İHRACATI GELİŞTİRME ETÜD MERKEZİ VE BAFRA


BAFRADA belkide ismini hiç duyamıycağım bir kurumun temsilcisinin gelipte ihracat yapan firmalara danısmanlık bilgi vb gibi bir toplantı düzenlemesi çok çok hoşuma gitti.konuyla ilgili her türlü hazırlığı yapan tüm organizasyona katılan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim..SAYIN BAŞKANIN RIZVAN AKSOYA da ayrıca teşekkürlerimide bir borç bilirim.
İHRACATI GELİŞTİRME ETÜD MERKEZİ NEDİR PEKİ?

İGEME, 1960 yılında 118 Sayılı Yasa ile, Türkiye ihracatını geliştirmek ve sağlıklı bir yapıya kavuşturmak, bu amaçla araştırma ve çalışmalar yapmak ve ilgili kurumlar arasında koordinasyonu sağlamak ana işlevi ile kurulmuş, Türkiye'nin ilk ve tek kamu kuruluşudur.
Kuruluşunu takiben yaklaşık 23 yıl Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Merkezimiz, 1983 yılında kurulan Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığına bağlanmıştır. 2001 yılında, 118 Sayılı Yasa ile oluşturulan İhracatı Geliştirme Fonunun tasfiye edilmesi ve 4059 Sayılı Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlıklarının Kuruluş Kanununda yapılan değişiklik sonrasında Dış Ticaret Müsteşarlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Ülkemiz ihracatın artırılması ve sağlıklı bir yapıya kavuşturulması amacıyla kurulan İGEME, 45 yılı aşkın bir süredir ihracatçıya ve ihracat potansiyeli olan firmalara gerekli tüm bilgileri sağlamak, bu alandaki beceri ve donanımlarını geliştirmelerine yardımcı olmak, dış ticaretle ilgili kamu kuruluşları arasında koordinasyonu sağlamak, Türk ihraç ürünleri ve firmalarının yurtdışında tanıtılması amacı ile yayınlar hazırlamak, uluslararası fuarlara milli katılımlar organize etmek, yerli ihracatçı ile yabancı ithalatçı arasında doğrudan temas imkanları yaratmak gibi faaliyetleri sürdürmektedir.
VE BİR İGEME İLANI
Ege İhracatçı Birlikleri MODA TASARIM YARIŞMASI Düzenliyor....

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), bu yıl 5.sini düzenlediği Moda Tasarım Yarışması’nda “Şehirli Gözde!” teması ile oryantalizm ve egzotizmin gizemli büyüsünü günümüz tasarım stili ile buluşturmayı hedefliyor.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, başvuru dosyalarını en geç 24 Temmuz 2009 günü mesai bitimine kadar Ege İhracatçı Birlikleri – Atatürk Cad. No:382 Alsancak 35220 İzmir adresine elden ya da posta ile teslim etmeleri gerekmektedir.

Yarışma, katılım koşulları ve başvuru konusunda ayrıntılı bilgiye www.eibmodatasarimyarismasi.org adresinden ulaşılabilmektedir.

KAYNAK.İGEME

milliyet gazetesi en güzel site yarışmasıtabi arada bir netten ne var ne yok takip ederken milliyet gazetesinin en güzel site yarışmasını görüp orayada bi el atalım dedim.resimleri hazırla siteye kayıt ol sonra sitenin resmini kırp yolla derken sonunda siteyi kabul ettirdim.çok fazla puan alıp birinci olmak gibi bir niyetim yok ama en azından büyük bir kitleye sahip olan milliyet internet sitesinin içeriğinde yer almak bile önemli benim iiçin adsenseciler konunun içeriğini anlayacaktır.şimdiden hayırlı uğurlu olsun..