BAFRALI KADIN GİRİŞİMCİLER SINIR TANIMIYOR

Bafra da Ayla dikim evi işsiz gençlere para kazandırarak meslek kursu veriyor.
İşsizlik, ülkenin en büyük problemi. Küresel ekonomik kriz sebebiyle pek çok şirket işçi çıkarmaya başlarken işsizlere müjde gibi bir haber geldi. Türkiye İş Kurumu Samsun İl Müdürlüğü Bafra’da bulunan Ayla Dikim evi ile anlaşmalı kurs düzenledi.
Ayla Dikim evi işletmecisi Ayla Çakmak yaptığı açıklamada “Türkiye İş Kurumu Samsun İl Müdürlüğü ile anlaşmalı Beş ay sürecek meslek eğitim kursu düzenledik. Şu anda kursumuzda 25 kişi eğitim görmekte ve eğitim gören kursiyerlerimizin beş ay boyunca İŞKUR tarafından hem sağlık sigortası yapılacak hemde günlük 15 tl ücret verilecektir. Kursumuzun amacı işsiz gençlerimizi geliştirerek meslek sahibi yapmak ve gerektiği yerde kendi iş yerlerini açarak kadın girişimciler arasında yerlerini almalarını sağlamaktır. Ayrıca Eğitim gören ve kurs sonunda başarılı olan kursiyerlerimize kurs sonunda iş imkânları sağlamaktayız.

Ayrıca İŞKUR un bu tür meslek edindirme kurslarının yoğun talep oldukça devam edeceğini kursa katılmak isteyenlerin İŞKUR a kayıtlı olması gerektiğini belirten Ayla ÇAKMAK bu tür bir projeyi yapıp insanlara meslek edindirmek kendi altın bileziklerini kazandırmak benim için büyük bir gurur kaynağıdır. Talep oldukça kursların açılması için elimden gelen gayreti göstereceğim dedi.

CEMALETTİN CANKURT