YAŞLILARDAN EL İŞİ GÖZ NURU

Bafra 75. Yıl Huzurevi Yaşlıları Tarafından El işi ve takı sergisi açıldı.

18–24 Mart yaşlılar haftası nedeniyle Halk Eğitim Merkezi Nezdinde yapılan Bafra 75. Yıl Huzurevi Yaşlılarının yapmış oldukları El işi ve takı sergisi açıldı. Bulvar Caddesinde düzenlenen açılışı Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı Yapıldı.

Açılışta Konuşma Yapan Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı “Huzurevi'nde barınan yaşlılarımız örnek bir davranış sergileyerek, el emekleri göz nurunu burada sergilediler. Çok güzel çalışmalar yapan huzurevi sakinlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
---------------------------------------------------------------------------------------------
böyle bir haberde duygulanmamak elde değil.bu MÜBAREK insanların herbiri birer göz nurudur zaten.kaldıki yaptıkları şeyler isee asla ama asla değeeri biçilemez..

BAFRA ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ BAFRA TEMSİLCİLİĞİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA VE HATİM OKUMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

BAFRA ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ BAFRA TEMSİLCİLİĞİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ


ANMA VE HATİM OKUMA PROGRAMI DÜZENLEDİ


907 HATİMİN DUASI YAPILDIBafra Anadolu Gençlik Derneği Bafra Temsilciliği Bafra Belediyesi Kışlık Kültür Merkezinde Çanakkale Şehitlerini Anma ve Hatim Okuma programı düzenledi.

Program İstiklal Marşının okunmasından sonra Mücahit Zorlu’nun Kuran Tilaveti ile devam etti.

Programda bir konuşma yapan Anadolu Gençlik Derneği Bafra Temsilciliği Başkanı Hamdi Yıldız “Bizler Anadolu Gençlik olarak bu yıl 4. sünü gerçekleştirdiğimiz 250 bin şehide 250 bin hatim organizasyonu ile Çanakkale’de vatan aşkına namusu ve dini mübini kurtarma adına ölüme atılan aziz şehitlerimizi gazilerimizi anmayı, milletimizin Kuranla olan irtibatını daha da güçlendirmeyi hedefledik. Elhamdülillah hedefimize ulaştık bu noktada ülkemizin her köşesinde okunan hatimlerle yoğun ilgi ve alakayı müşahede ettik.2007 yılında 220, 2008 yılında 320, 2009 yılında ise 1065 hatim ve 2010 yılında ise 907 hatim okunmuştur.Bu hatimlerin okunmasında bize destek olan din görevlilerine Bafra’mızda Kur_an eğitimi veren kurslarımıza ve vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz. ‘’dedi

Konuşmanın peşinden Bafra AGD Orta Öğretim Kurulundan Özgür Çölçü günün anlamı ile ilgili şiir okudu. Emekli İmam-Hatip Sefer Çağlayan’ın Hatim Duasında 907 okunan Hatmin Duası yapıldı.

Hatim Duasının peşinden OMÜ Edebiyat Fakültesi Emekli Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Celal Tarakçı ‘’18 Mart Çanakkale ‘’ konulu bir konferans verdi.

Tarakçı,’’18 Mart 1915 Çanakkale savaşı Türk milleti için yakın tarihte milletine ve tüm insanına utulmayacak bir ders. Çanakkale savaşı silahla iman gücünün savaşıdır, Bu savaşta Ali İmran suresi 139. Ayeti “ üzülmeyin gevşemeyin inanıyorsanız zafer sizindir’’ tecelli etmiştir. Allahın yardımıyla imkânsızlıklara rağmen bir destan yazılmıştır. Müslüman Türk milleti tarih boyunca olduğu her yere barış huzur getirmiştir. Tüm insanlığın huzuru ve mutluluğunu dert edinmiştir, bizler tarihe bağlı tarihinden güç alan bir gençlik olarak tüm insanların huzuru ve mutluluğu için çalışmayı kendimize şiar edindik. ‘’diyerek sözlerini tamamladı.

Programa Bafra Belediyesi Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri, Sivil Tolum Örgütü Temsilcileri,Siyasi Parti Temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

--------------------------------------------------------------------------------------
işte bafra anadolu gençlik derneğine yakışır bir kutlama daha kendilerin canı gönülden tebrik ediyorum..