Temizlik projesiyle sınıflar daha temiz

Atatürk İlköğretim Okulunda temizlik alışkanlığını yaymak ve davranış haline getirmek amacıyla her hafta sınıflarda temizlik kontrolleri yapılarak “Haftanın en Temiz Sınıfı” uygulaması başlatıldı.Atatürk İlköğretim Okulunda sosyal kulüpler yönetmeliği gereği oluşturulan Sağlık ve Temizlik Kulübü birinci ve ikinci kademe öğrencileri arasında " Haftanın en Temiz Sınıfı " uygulaması başlattı. Öğrenciler arasında temizlik alışkanlığını ödüllendirmek ve benimsetmek amacıyla başlatılan proje öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Öğrencilerden büyük ilgi gören projenin ilk sonuçları alındı.22–27 Mart tarihleri arasında yapılan puanlamada 3/B sınıfı haftanın “En Temiz Sınıf”ı seçildi. Seçilen sınıf bir hafta süresince "En Temiz Sınıf" bayrağını sınıflarında asılı kalacak.

Okul müdürü Bahri Dilci, “Okulumuzda temizlik alışkanlığını yaymak ve davranış haline getirmek amacıyla öğrencilerimiz arasında başlattığımız projemize destek amacı ile okulumuzun tüm alanlarını temiz tutuyoruz. Öğrencilerimiz arasında projenin büyük ilgi görmesi bizleri sevindirmiştir. Çalışmamızın amacına ulaşacağını düşünmekteyim.” dedi.

BAFRA’DA TARİH BOYUNCA ERMENİ MESELESİ KONFERANSI
Bafra Anadolu Lisesi Tarafından Bafra Belediyesi Kültür Sanat Merkezi Toplantı Salonunda “Tarih Boyunca Ermeni Meselesi’ Konulu Konferans Düzenledi.Bafra Anadolu Lisesi tarafından gerçekleşen ‘Tarih boyunca Ermeni Meselesi’ konulu konferansa konuşmacı olarak, Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı ve Ondokuzmayıs Üniversitesi(OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan konuşmacı olarak katıldı.Doç. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan konuşmasında “Batı emperyalizminin Osmanlı Devletinin şahsında Türk Milleti’nin aleyhine tezgâhladığı önemli araçlardan birisi olan Ermeni Meselesini üç dönemde incelemek mümkündür. 914 e kadar Ermeniler Abdülhamit ve İttihat rejimlerine muhalefet ederek isyanlar ve silahlı eylemlerle Berlin Antlaşmasını 61. maddesini yürürlüğe sokturmaya çalışmışlardır. Bu gün Dünya parlamentolarına 24 Nisan tarihini sözde Ermeni soykırımını anma günü olarak kabul ettirmek isteyen Ermeniler amaçlarına ulaşmak üzeredir. Sözde soykırımı tanımayı diplomatik silah olarak kullanan emperyalist devletler Türkiye’den çıkarlarına hizmet etmesini beklemektedir. İncirlik üssünün genişletilmesinden, Irak’ın geleceğine dolayısıyla Büyük Ortadoğu ve Yeni Amerikan Yüzyılı Projelerine Ermeni Dosyası servis edilmektedir” diye konuştu.

DÜNYA OTİZM FARKINDALIK AYI 2 NİSAN-2 MAYIS

Bafra’da Güzel Şeyler Oluyor.
Bafra’da Kasım ayında hizmete giren Bafra Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi 10 uzman personeli ile 3 yaşından 11 yaşına kadar kadar tüm otistik bireylere hizmet veriyor.

Merkez teknolojik alt yapısı, Modern spor salonu, uygulamalı sınıf ve bahçeleriyle göz dolduran Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde öğrencisi bulunan Hatun Tiftik; Böyle bir merkezi bize kazandıran Valimize, Kaymakamımıza, Milli Eğitim Müdürümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim dedi.

Bir çok ile nasip olmayan bu okul İlçede açılan tek merkez olarak da ilkler arasında yer alıyor.

Otizm hakkında konuşan okul müdürü Dursun Dündar: Kısaca “Yaygın Gelişimsel Bozukluk” olarak tarif edebileceğimiz Otizm, açılımıyla Sosyal etkileşim sözel ve sözel olmayan iletişim bozukluğu olarak da tanımlanabilir dedi. Dündar otizm’in bu anlamda zihinsel Engellilikle karıştırılmaması gerektiğine vurgu yaptı. “Artık yalnız değilsiniz parolasıyla hareket eden merkez 2 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Dünya Otizm’in farkındalık ayı”nda herkesi okullarına bekliyor.

2 Nisan, dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından "Dünya Otizm Farkındalık Günü" olarak ilan edilmiştir.

2 Nisan'da başlayan "Otizm Farkındalık Ayı" çerçevesinde dünyada otizmle ilgili araştırmaların teşvik edilmesi ve bilinirliğin artırılarak, erken teşhis ve tedavinin yaygınlaştırılması hedefleniyor. Her 150 çocuktan birini etkileyerek, çocuklar arasında en hızlı yaygınlaşan nörolojik bozukluk olan otizm ülke, ırk, kültür ya da sosyoekonomik farklılık gözetmiyor. Hastalığın günümüzde bilinen en etkili tedavisi ise eğitim.

İNTERNET SİTESİ İÇİN TIKLAYIN