KOSGEB BİLGİ MERKEZİ BAFRADA AÇILYOR


Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Samsun İşletme Müdürlüğü arasında bir süredir çalışmaları sürdürülen Bafra TSO – KOSGEB Sinerji Odağı protokolü imzalanmıştır.Konu ile ilgili bir açıklama yapan KOSGEB Samsun İşletme Merkez Müdürü Hami Danış “Ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerin yükseltmek, sanayide entegrasyonunu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulan KOSGEB (Küçük ve Orta ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) ile Bafra Ticaret ve Sanayi Odası arasında 26.03.2010 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde KOSGEB-Bafra TSO Sinerji Odağı kurulmuştur. KOSGEB Samsun İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet verecek Sinerji Odağı’nın da; Bafra, Alaçam, 19 Mayıs ve Yakakent ilçelerinde faaliyet gösteren işletmelerin KOSGEB desteklerinden faydalanması için gerekli olan tüm işlemler yapılabilecektir. ”dedi.Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rızvan Aksoy ise “Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, KOSGEB Samsun İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü ile uzun zamandır yürüttüğümüz aktif ve yoğun çalışmalar neticesinde sürdürdüğümüz KOSGEB Sinerji Odağını ilçemize kazandırmış bulunmaktayız. İleriki günlerde de bu oluşumun faydasını hep birlikte göreceğiz.”dedi.

BAFRA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli başta Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mahir Erol, Müdür Yardımcıları Abdullah Yahşi,Cemal Sezgün olmak üzere ilk etapta 20 personel ile birlikte kan bağışında bulundular.

Türk Kızılayı Bafra Şubesi Binasının 2. katında 15 günde bir pazartesi günleri sabah 10.00 ile 18.00 arası kan bağışı kabul eden kuruma gelen Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli anlamlı görevi yerine getirmenin gururunu yaşadılar.

Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç kan bağışı hakkında ilk olarak,’’Bafra İlçe Emniyet Müdürümüz nezdinde kan bağışında bulunan tüm personeline teşekkür etmek isterim Çünkü bir kan,bin can demektir. Herkesi kan bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum.’’dedi