BAFRA TİCARET VE SANAYİ ODASI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞVURU FORMU

BAFRA TİCARET VE SANAYİ ODASI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ 22 NİSAN SON BAŞVURU


ŞEHİDİMİZİ KALBİMİZE GÖMDÜK


Van'ın Başkale ilçesinde operasyona giden polis otomobilinin şarampole yuvarlanması sonucu şehit olan polis memuru Ramazan Arslan, Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Eğitim Fakültesi mezunu olan polis memuru Ramazan Arslan (32), öğretmen olarak ataması yapılmayınca çok sevdiği polislik mesleğini tercih etti. Trabzon Polis Okulu'ndaki eğitimini tamamladıktan sonra Van'a tayin olan Arslan, önceki gün Başkale ilçesine operasyona giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu meslektaşı Ersin Yılmaz ile birlikte hayatını kaybetti. Acı haber, 7 aylık eşi 29 yaşındaki Nilgün Arslan ve Samsun'daki anne-basası ve kardeşlerinin yüreğine ateş gibi düştü.

Ramazan Arslan'ın cenazesi, Bafra Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Bafra ilçesine bağlı Keresteci köyü Haydarlı Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Cenazeyi karşılayan yakınları, sinir krizleri geçirdi. Anne Emine Hatun (60), baba Necmi (60), kardeşleri Naime, Naile ve Nuri Arslan, şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Cenazeye yüzlerce kişi katılırken gözyaşları sel olup aktı. Ayakta durmakta zorluk çeken acılı aileye yakınları destek oldu.

Anne Emine Hatun Arslan, "Oğlum polis filmleri izliyordu. Polis olmak istiyordu. Oğluma, 'Gitme, tehlikeli' dedim. Bana dedi ki, 'Anne ölüm geldiği zaman ha orada olmuşum ha burada.' Çok iyi bir çocuktu. Yüreğim yanıyor" dedi.

Baba Nuri Arslan, "Oğlum ocağıma ateş düşürdü. Ben sensiz nasıl dayanacağım? Vatan sağ olsun" diyerek gözyaşı döktü.

"Aşkım" diye ağıt yakan Nilgün Arslan ise, "Çocuğum doğduktan sonra ben, 'Kızım baban burada yatıyor' mu diyeceğim?" diyerek sinir krizleri geçirdi.

Evinin önünde helallik alındıktan sonra cenaze baba evinin yanındaki boş araziye götürüldü. Bine yakın kişinin katıldığı cenazeye gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, aileye ve kardeşlere sarılarak başsağlığı diledi. Burada Bakan ve Vali'nin katılımıyla öğle namazı kılındı. Öğle namazının ardından, Samsun Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı, İl Jandarma Komutanı Mustafa Doğru, Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'in de

Katılımıyla cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazından sonra Ramazan Arslan'ın naaşı, köy mezarlığına götürülerek toprağa verildi. Tabutun taşındığı sırada acılı annenin tabuta sarılarak, "Oğlum gitme" diye ağlaması herkesi gözyaşlarına boğdu.

Şehidin anne-babasının, 7 aylık hamile olan ve doğumu yaklaşan gelinleri Nilgün Arslan'ı almak için Van'a gidecekleri gün acı haberi aldıkları öğrenildi. Ramazan Arslan'ın, OMÜ Eğitim Fakültesi mezunu olduğu ve 3 yıl özel bir dershanede öğretmenlik yaptığı, 10 Ekim 2009 tarihinde, aynı fakültenin resim bölümünden mezun olan Nilgün Arslan ile onun doğum gününde evlendiği belirtildi. Nilgün Arslan'ın 7 aylık hamile olduğu ve bir kız çocuğu beklediği ifade edildi.

OMÜ-BMYO PARDUS SEMİNERİOMÜ’DE PARDUS UYGULAMASI


Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Meslek Yüksek Okulunda İnternet Haftası Nedeniyle Ulusal İşletim Sistemimiz Pardus Uygulamarını anlatan Seminer verildi.

Bilgisayar programcılığı ve teknolojileri .Bölümü öğrencilerinin düzenlemiş olduğu seminere ;

Bafra Meslek Yüksek Okulu Hocalarından Yrd.Doc M.Serhat ODABAŞ, Öğretim Görevlisi Yüksel KARAMAN ve Bafra Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri Katıldı.

Seminerin içeriğinde Pardusun tarihçesi, Pardus İşletim Sisteminin kurulumu ve Pardusun içerisindeki paket programlar tanıtıldı.

Katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.Ve seminerin sonunda katılımcıların görüşlerinin alınması için anket düzenlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Meslek Yüksek Okulun Öğretim görevlisi Yüksel KARAMAN ;

Pardus Biz Türk’lerin geliştirmekte olduğu aynı zamanda bizim ulusal sistemimizdir.Yabancı işletim sistemlerinden daha güvenli olup biz kullanıcılara internette daha pratik ve güvenli gezinmeyi sağlar internet haftası nedeniyle öğrencilerimizin düzenlemiş olduğu bu çalışma bizleri gururlandırdı.Tüm öğrencilerimize vermiş oldukları,gayret ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim dedi.

Yrd. Doç. Dr.M.Serhat Odabaş ise;

"Pardus işletim sistemi, açık yazılım kaynakları kullanılarak geliştirilmiş bir Linux sürümüdür. Bilgisayar kullanımına ait temel yazılımları ve buna eklenmiş çok sayıda uygulamayı kullanıcısına ücretsiz ve güvenli bir ortamda sunabilmesi nedeniyle güvenlik ve maliyet gibi çok önemli iki konuda en uygun çözüm araçlarından biri haline gelmiştir" dedi.