KURTLAR VADİSİ FİLİSTİN

KURTLAR VADİSİ FİLİSTİN BAFRA GÜNDEM BLOGUNDA...FİLM ÇOK HAREKETLİ GÜZEL OLACAĞA BENZİYOR.ALTIN NOKTA VE KURTLAR VADİSİNDEKİ SIR NE.

MEMNUN ÇEYİZ' İN İŞKUR PROJESİ KABUL EDİLDİ

Bafrada son zamanlarda açılan meslek edindirme Kurslarına bir yenisi daha eklendi. MEMNUN ÇEYİZ Memnune ÇAKMAK'ın İŞ-KUR destekli açtığı kursa oldukça yoğun talebin olduğu gözlemlendi. Bölgedeki işsizliğin oldukça yüksek olduğu bu dönemlerde Kadın Girişimcilerimizin yaptığı bu aktiviteler işsizlere bir umut kaynağı olarak gün gibi doğmaya başladı. Kursa katılan öğrencilere İŞ-KUR tarafından günlük 15 tl ücret ödenirken kurs boyuncada sağlık sigortalarından faydalanabilecekler. Konu Hakkında röpörtaj yaptığımız MEMNUN ÇEYİZ'in sahibi Memnune ÇAKMAK açılan bu kursta öğrencilere makinacılık ve konfeksiyon üzerine kurs vereceklerini kursların talebin çok olması durumunda devamını İŞ-KUR yetkilileri ile görüşerek getirebileceklerini kaydetti. Uzun yıllardır yaptığı işte başarılarının bulunduğunu kaydeden Memnune ÇAKMAK bu başarılarını ve öğrendiklerin öğrencileri ile paylaşmak istediğini ve mesleği olmayan ev hanımlarına birer altın bilezik takarak kendi ayakları üzerinde durabilmeyi öğretmeyi planladıklarını kaydetti. Öte yandan aynı arastada daha öncede Ayla dikimevi tarafından açılan kursun sona erdiğini ve İŞ-kur yetkilileri ile görüştüklerini söyleyen Ayla ÇAKMAK’da talebin olması durumunda 2.bir kurs açacaklarını söyledi.

Bu iki kadın girişimcimiz tebrik ederek olmaz yapılmazları kendilerine ilke edinmiş kişileri bu kadın girişimcilerimizi örnek almaları tavsiyesi ile yazıma son veriyorum.BİR GÜN BAFRADA OLMAZ YAPILMAZ DİYENLERİN ALINLARINI EĞEREK GEZECEĞİ BİR MEMLEKET OLMASI DİLEĞİYLE… DEĞİŞMEK VE İNOVASYON ŞART OLDU YOKSA EZİLİR GİDERSİN…..