BAFRAYA YENİ YOL

Bafra gençlik cadesinde yürürken baktım bir hareketlilik var.İş yerlerinden sorup öğrendiğim kadarıyla bafra umut derneğinin yanındaki boş arsadan yol geçicekmiş. BAFRA belediyesinin araçları çalışma yapıyordu.resimleri  hatıra kalması için çektim.2010 yılı kasım ayı.

BAFRA YENİ MEYDANİşte yıllardır beklediğimiz bafra yeni meydan projesi nihayet başlıyor.Oradaki bütün kötü görüntüler kaldırılıyor.Arazi temizlendi.Mayıs ayı itibariyle bitecek galiba.Bütün bafra halkına hayırlı uğurlu olsun.

SAMSUNDA SAMSUN PATENT GÜNLERİ 7 ARALIK 2010

DAVETİYE

SAMSUNDA ÇOK ÖNEMLİ BİR TOPLANTI :
Patent Günleri”ni bu defa Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 07 Aralık 2010 tarihinde Samsun’da gerçekleştiriyor.
AŞAĞIDAKİ ÇOK ÖNEMLİ KONULARDA YAPILACAK OLAN TOPLANTIYA TÜM BAFRALI İŞLETMECİLERE DUYRULUR.

Bilgilendirme seminerlerinden oluşan "Patent Günleri" etkinliği ile;
• Üniversitelerin mevcut bilimsel çalışmalarını patente dönüştürerek, başta KOBİ’ler olmak üzere sanayicilerin istifadesine sunabilmeleri,
• Üniversitelerin patent haklarından etkin yararlanabilmeleri ve dünyadaki mevcut teknolojilere erişebilmeleri,
• KOBİ’lerimizin üretim sürecinde karşılaştıkları teknik problemlere çözüm bulabilmeleri,
• KOBİ’lerimizin patent dokümanlarını kullanarak yeni fikir ürünleri geliştirebilmeleri ve ücretsiz teknoloji transferi yapabilmeleri,
• KOBİ’lerimizin teknoloji trendlerini ve rakiplerini takip edebilmeleri,
• Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, TÜBİTAK ve KOSGEB’in sağladığı Patent ve Ar-Ge destekleri hakkında bilgi verilmesi amaçlanıyor.